Dönem 1
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1522151 BOTANİK 5 PROF.DR. ERDOĞAN EŞREF HAKKI
1522152 FİZİK 4 PROF.DR. MEHMET ERDOĞAN
1522153 KİMYA 5 PROF.DR. ÖZCAN KOÇYİĞİT
1522154 MATEMATİK 5 ŞEF EMRECAN ERDEM
1522155 JEOLOJİ VE JEOMORFOLOJİ 3 ARŞ.GÖR. MERT DEDEOĞLU
1522156 YABANCI DİL-I 4 ÖĞR.GÖR. MAHMUT MERT ASLAN
1522157 TÜRK DİLİ -I 4 OKUTMAN MEVLÜT GÜLMEZ

Dönem 2
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1522251 TOPRAK BİLİMİNE GİRİŞ 5 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522252 ÖLÇME BİLGİSİ VE KARTOĞRAFYA 5 PROF.DR. İSMAİL BÜLENT GÜNDOĞDU
1522253 ANALİTİK KİMYA 5 PROF.DR. MUSTAFA HARMANKAYA
1522254 GENEL MİKROBİYOLOJİ 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ EMEL ATMACA
1522255 TARIMSAL METEOROLOJİ 2 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ SİNAN SÜHERİ
1522256 YABANCI DİL-II 4 ÖĞR.GÖR. MAHMUT MERT ASLAN
1522257 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ 4 ÖĞR.GÖR. GÜNGÖR TOPLU

Dönem 3
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1522351 İSTATİSTİK 5 PROF.DR. İSMAİL KESKİN
1522352 TÜRKİYE SULARI VE SU KALİTESİ 5 ARŞ.GÖR. İLKNUR GÜMÜŞ
1522353 TARIMSAL ÇEVRE KİRLİLİĞİ VE ÇED 4 DOÇ.DR. UMMAHAN ÇETİN KARACA
1522354 BİTKİ FİZYOLOLJİSİ 4 DOÇ.DR. MEHMET HAMURCU
1522355 TARIMSAL MEKANİZASYON 5 PROF.DR. CEVAT AYDIN
1522356 TARIM EKONOMİSİ 4 PROF.DR. YUSUF ÇELİK
1522357 GIDA BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİ 3 PROF.DR. CEMALETTİN SARIÇOBAN

Dönem 4
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1522451 TOPRAKSIZ TARIM TEKNİKLERİ 5 DOÇ.DR. MEHMET HAMURCU
1522452 BAHÇE BİTKİLERİ 5 PROF.DR. AYDIN AKIN
1522453 BİTKİ BESLEME 4 PROF.DR. SAİT GEZGİN
1522454 BİTKİ KORUMA 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MURAT KARACA
1522455 TARIMSAL DEĞER BİÇME VE BİLİRKİŞİLİK 3 PROF.DR. YUSUF ÇELİK
1522456 TARLA BİTKİLERİ 4 PROF.DR. ERCAN CEYHAN
1522457 GENEL ZOOTEKNİ 4 PROF.DR. AYHAN ÖZTÜRK

Dönem 5
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1522551 TOPRAK FİZİĞİ 4 PROF.DR. CEVDET ŞEKER
1522552 TOPRAK KİMYASI 4 PROF.DR. SAİT GEZGİN
1522553 TOPRAK BİYOLOJİSİ VE BİYOKİMYASI 4 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ EMEL ATMACA
1522554 UZAKTAN ALGILAMA VE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ 4 ARŞ.GÖR. MERT DEDEOĞLU
1522555 TOPRAK-BİTKİ ANALİZLERİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ 4 PROF.DR. AYŞEN AKAY
1522556 PEYZAJ VE SÜS BİTKİLERİNİN GÜBRELENMESİ (SEÇ) 5 PROF.DR. AYŞEN AKAY
1522557 TOPRAK MİNERALOJİSİ VE PETROGRAFİ (SEÇ) 5 ARŞ.GÖR. MERT DEDEOĞLU
1522558 BİTKİLERDE STRES FİZYOLOJİSİ (SEÇ) 5 DOÇ.DR. MEHMET HAMURCU

Dönem 6
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1522651 TOPRAK OLUŞUMU VE SINIFLANDIRMA 5 ARŞ.GÖR. MERT DEDEOĞLU
1522652 TOPRAK MEKANİĞİ 3 PROF.DR. CEVDET ŞEKER
1522653 HAVZA YÖNETİMİ VE TOPRAK AMENAJMANI 4 DOÇ.DR. UMMAHAN ÇETİN KARACA
1522654 TOPRAK VERİMLİLİĞİ 3 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522655 SULAMA VE DRENAJ 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ SİNAN SÜHERİ
1522656 TARIMSAL EKOLOJİ (SEÇ) 5 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522657 TOPRAK-BİTKİ-SU İLİŞKİLERİ (SEÇ) 5 ARŞ.GÖR. İLKNUR GÜMÜŞ
1522658 ORGANİK TARIMIN TEMEL İLKELERİ (SEÇ) 5 PROF.DR. MEHMET ZENGİN

Dönem 7
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1522751 GÜBRELER VE GÜBRELEME 5 PROF.DR. SAİT GEZGİN
1522752 TOPRAK VE SU KORUMA 5 PROF.DR. CEVDET ŞEKER
1522753 ARAZİ TOPLULAŞTIRMA VE KULLANIM PLANLAMASI 5 ARŞ.GÖR. MERT DEDEOĞLU
1522754 BİTİRME PROJESİ-I 3 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522755 STAJ-I 6 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522756 KOMPOST VE ORGANİK GÜBRE ÜRETİM TEKNİKLERİ (SEÇ) 5 PROF.DR. SAİT GEZGİN
1522757 GÜBRE TEKNOLOJİSİ (SEÇ) 5 PROF.DR. AYŞEN AKAY
1522758 SÜRDÜRÜLEBİLİR TOPRAK YÖNETİMİ (SEÇ) 5 PROF.DR. CEVDET ŞEKER

Dönem 8
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1522851 GÜBRELEME PROGRAMLARININ HAZIRLANMASI 5 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522852 TOPRAK ETÜT VE HARİTALAMA 5 ARŞ.GÖR. MERT DEDEOĞLU
1522853 İYİ TARIM UYGULAMALARI VE ORGANİK TARIMDA BİTKİ BE 5 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522854 BİTİRME PROJESİ-II 3 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522855 STAJ-II 6 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522856 MEYVE BAHÇELERİNİN GÜBRELENMESİ (SEÇ) 5 PROF.DR. MEHMET ZENGİN
1522857 TARLA BİTKİLERİNİN GÜBRELENMESİ (SEÇ) 5 PROF.DR. AYŞEN AKAY
1522858 ÖRTÜALTI YETİŞTİRİCİLİĞİNDE BİTKİ BESLEME TEK(SEÇ) 5 PROF.DR. AYŞEN AKAY