Dönem 1
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1521151 FİZİK 6 ŞEF EMRECAN ERDEM
1521152 MATEMATİK-I 6 ŞEF EMRECAN ERDEM
1521153 TARIMSAL METEOROLOJİ 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MEHMET ŞAHİN
1521154 İNŞAAT TEKNİK RESİMİ 6 PROF.DR. SELDA UZAL SEYFİ
1521155 İNGİLİZCE-I 3 ÖĞR.GÖR. KAMİL USLU
1521156 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-I 2 ÖĞR.GÖR. GÜNGÖR TOPLU
1521157 TÜRK DİLİ-I 2 OKUTMAN MEVLÜT GÜLMEZ

Dönem 2
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1521251 KİMYA 6 PROF.DR. YASEMİN ÖZTEKİN
1521252 BOTANİK 6 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ NECDET AKGÜN
1521253 MATEMATİK-II 5 ŞEF EMRECAN ERDEM
1521254 ÖLÇME BİLGİSİ 6 PROF.DR. SELDA UZAL SEYFİ
1521255 İNGİLİZCE-II 3 ÖĞR.GÖR. BÜNYAMİN AKSOY
1521256 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-II 2 ÖĞR.GÖR. GÜNGÖR TOPLU
1521257 TÜRK DİLİ-II 2 ÖĞR.GÖR. YAŞAR BAŞER

Dönem 3
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1521351 İSTATİSTİK 3 PROF.DR. İSMAİL KESKİN
1521352 MÜHENDİSLİK MATEMATİĞİ 4 ŞEF EMRECAN ERDEM
1521353 GENEL ZOOTEKNİ 5 PROF.DR. İSKENDER YILDIRIM
1521354 TARLA BİTKİLERİ 5 DOÇ.DR. ABDULLAH ÖZKÖSE
1521355 TARIM EKONOMİSİ 4 PROF.DR. ZEKİ BAYRAMOĞLU
1521356 GIDA BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİ 4 ARŞ.GÖR. CEM BALTACIOĞLU
1521357 TOPRAK BİLİMİ 5 PROF.DR. MUSTAFA HARMANKAYA
1521358 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ-I 2 ÖĞR.GÖR. MELİKE SULTAN AÇIK

Dönem 4
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1521451 STATİK VE MUKAVEMET 4 PROF.DR. SELDA UZAL SEYFİ
1521452 TARIMSAL MEKANİZASYON 5 PROF.DR. CEVAT AYDIN
1521453 BAHÇE BİTKİLERİ 5 PROF.DR. ALİ SABIR
1521454 BİTKİ KORUMA 5 PROF.DR. MERYEM UYSAL
1521455 ZEMİN MEKANİĞİ 3 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ AHMET MELİH YILMAZ
1521456 İNŞAAT MALZEME VE YAPI BİLGİSİ 4 PROF.DR. NUH UĞURLU
1521457 BİTKİ FİZYOLOJİSİ 4 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ EMİNE ATALAY
1521458 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ-II 2 DOÇ.DR. ÖNDER ALICI

Dönem 5
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1521551 HİDROLİK 4 PROF.DR. RAMAZAN TOPAK
1521552 HİDROLOJİ 4 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MEHMET ŞAHİN
1521553 SULAMA SUYU KALİTESİ 4 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ AHMET MELİH YILMAZ
1521554 BETONARME 4 PROF.DR. NUH UĞURLU
1521555 BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME 4 DOÇ.DR. MEHMET HAMURCU
1521556 ARAŞTIRMA VE DENEME METODLARI (SEÇ) 5 PROF.DR. İSMAİL KESKİN
1521557 ÇEVRE ETKİ VE DEĞERLENDİRME (SEÇ) 5 PROF.DR. AYŞEN AKAY
1521558 GENEL KURAKLIK BİLGİSİ (SEÇ) 5 PROF.DR. RAMAZAN TOPAK
1521559 MESLEK ETİĞİ (SEÇ) 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MİTHAT DİREK
1521560 TARLA BİTKİLERİ YETİŞTİRME TEKNİKLERİ (SEÇ) 5 PROF.DR. ERCAN CEYHAN

Dönem 6
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1521651 SULAMA 4 PROF.DR. BİLAL ACAR
1521652 ARAZİ TOPLULAŞTIRMA 4 PROF.DR. BİLAL ACAR
1521653 MÜHENDİSLİK ÖLÇMELERİ 4 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ AHMET MELİH YILMAZ
1521654 TÜRKİYE HİDROLOJİK HAVZALARI 4 PROF.DR. RAMAZAN TOPAK
1521655 PROJE SUNUM VE HAZIRLAMA TEKNİĞİ 4 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ SİNAN SÜHERİ
1521656 TARIMSAL SAVAŞ YÖNTEMLERİ VE İLAÇLARI (SEÇ) 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ HÜSEYİN ÇETİN
1521657 TARIMSAL PAZARLAMA (SEÇ) 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MİTHAT DİREK
1521658 KIRSAL ALAN PLANLAMASI (SEÇ) 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ İLKNUR KUTLAR YAYLALI
1521659 PEYZAJ MİMARLIĞI (SEÇ) 5 PROF.DR. SELDA UZAL SEYFİ
1521660 AŞILAMA VE BUDAMA TEKNİĞİ (SEÇ) 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ ŞEYMA ARIKAN

Dönem 7
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1521751 SULAMA SİSTEMLERİNİN PLANLANMASI 5 PROF.DR. BİLAL ACAR
1521752 TOPRAK SU YAPILARI 5 DOÇ.DR. DURAN YAVUZ
1521753 SERA PLANLAMA 4 PROF.DR. SELDA UZAL SEYFİ
1521754 TARIMDA MÜHENDİSLİK UYGULAMALARI 4 PROF.DR. NUH UĞURLU
1521755 STAJ-I 6 PROF.DR. BİLAL ACAR
1521756 PEYZAJDA SULAMA PLANLAMASI (SEÇ) 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MEHMET ŞAHİN
1521757 SU KAYNAKLARININ PLANLANMASI (SEÇ) 5 PROF.DR. NİZAMETTİN ÇİFTÇİ
1521758 ÖRTÜ ALTI YETİŞTİRİCİLİĞİ (SEÇ) 5 PROF.DR. ÖNDER TÜRKMEN
1521759 BAHÇE BİTKİLERİ YETİŞTİRME TEKNİKLERİ (SEÇ) 5

Dönem 8
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1521851 DRENAJ MÜHENDİSLİĞİ 5 PROF.DR. NİZAMETTİN ÇİFTÇİ
1521852 HAYVAN BARINAKLARININ PLANLANMASI 5 PROF.DR. NUH UĞURLU
1521853 SULAMA ŞEBEKELERİNİN PLANLANMASI 4 DOÇ.DR. DURAN YAVUZ
1521854 KÜLTÜRTEKNİK PROJE UYGULAMALARI 4 PROF.DR. BİLAL ACAR
1521855 STAJ-II 6 PROF.DR. BİLAL ACAR
1521856 TARIMDA SU YÖNETİMİ (SEÇ) 5 PROF.DR. RAMAZAN TOPAK
1521857 TARIMSAL DEĞER BİÇME VE BİLİRKİŞİLİK (SEÇ) 5 DOÇ.DR. ZUHAL KARAKAYACI
1521858 TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER (SEÇ) 5 PROF.DR. YÜKSEL KAN
1521859 TARIMSAL YAPILAR VE SULAMADA BİLGS. DES. TAS.(SEÇ) 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ SİNAN SÜHERİ