Dönem 1
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1525151 FİZİK 6
1525152 MATEMATİK 6
1525153 TEKNİK RESİM 6 PROF.DR. HAYDAR HACISEFEROĞULLARI
1525154 ENERJİ TEKNOLOJİLERİ 5 PROF.DR. HAKAN OKYAY MENGEŞ
1525155 YABANCI DİL-I 3
1525156 ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARI TARİHİ-I 2
1525157 TÜRK DİLİ-I 2

Dönem 2
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1525251 MÜHENDİSLİK BİYOLOJİSİ 6
1525252 MÜHENDİSLİK MATEMATİĞİ 6 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ HASAN KÖSE
1525253 KİMYA 6
1525254 TARIM MAKİNELERİ VE TEKNOLOJİLERİ 4 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525255 YABANCI DİL-II 4
1525256 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKİLAP TARİHİ-II 2
1525257 TÜRK DİLİ-II 2

Dönem 3
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1525351 STATİK 5 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525352 AKIŞKANLAR MEKANİĞİ 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ OSMAN ÖZBEK
1525353 İSTATİSTİK 4 ARŞ.GÖR. FATMA İLHAN
1525354 MAKİNE MALZEME 4 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525355 TERMODİNAMİK 5 PROF.DR. HAKAN OKYAY MENGEŞ
1525356 DİFERANSİYEL DENKLEMLER 3
1525357 ALGORİTMALAR VE BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA 4 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MURAT KÖKLÜ

Dönem 4
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1525451 DİNAMİK 5 ARŞ.GÖR. NURİ ORHAN
1525452 TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME 3 ARŞ.GÖR. FATMA GÖKMEN YILMAZ
1525453 MUKAVEMET 5 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525454 BİLGİSAYAR DESTEKLİ ÇİZİM 5 DOÇ.DR. ALİ YAVUZ ŞEFLEK
1525455 İÇTEN YANMALI MOTORLAR 5 PROF.DR. HAKAN OKYAY MENGEŞ
1525456 ISI VE KÜTLE TRANSFERİ 3 PROF.DR. HAKAN OKYAY MENGEŞ
1525457 TARLA BİTKİLERİ 4 DOÇ.DR. ALİ KAHRAMAN

Dönem 5
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1525551 İÇSEL TARIM SİSTEMLERİ 3 PROF.DR. HAYDAR HACISEFEROĞULLARI
1525552 MAKİNE ELEMANLARI 6 PROF.DR. HAYDAR HACISEFEROĞULLARI
1525553 MEKANİZMA TEKNİĞİ 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MEHMET HAKAN SONMETE
1525554 BİYOLOJİK MALZEME 4 PROF.DR. TAMER MARAKOĞLU
1525555 ELEKTİRİK VE ELEKTRONİĞİN TEMELLERİ 4 PROF.DR. CEVAT AYDIN
1525556 KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ (SEÇ) 4 DOÇ.DR. ALİ YAVUZ ŞEFLEK
1525558 BAHÇE BİTKİLERİ (SEÇ) 4 PROF.DR. AYDIN AKIN
1525559 TARIM EKONOMİSİ (SEÇ) 4 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ ZUHAL KARAKAYACI

Dönem 6
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1525651 TOPRAK İŞLEME MAKİNELERİ VE TEKNOLOJİLERİ 6 PROF.DR. TAMER MARAKOĞLU
1525652 MAKİNE İMALAT TEKNOLOJİLERİ-I 5 PROF.DR. HAYDAR HACISEFEROĞULLARI
1525653 HİDROLİK PNÖMATİK SİSTEMLER 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ OSMAN ÖZBEK
1525654 ÜRETİM YÖNETİMİ 3 DOÇ.DR. ALİ YAVUZ ŞEFLEK
1525655 KONTROL SİSTEMLERİ 3 PROF.DR. CEVAT AYDIN
1525656 TARIMSAL YAPILAR VE SULAMA (SEÇ) 4
1525657 BİYOYAKITLAR (SEÇ) 4 PROF.DR. HAKAN OKYAY MENGEŞ
1525658 GENEL ZOOTEKNİ (SEÇ) 4
1525659 BİTKİ KORUMA (SEÇ) 4

Dönem 7
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1525751 TARIM TRAKTÖRLERİ 5 DOÇ.DR. ALİ YAVUZ ŞEFLEK
1525752 EKİM-DİKİM-BAKIM MAKİNELERİ VE TEKNOLOJİLERİ 4 PROF.DR. MUSTAFA KONAK
1525753 SULAMA MAKİNELERİ VE TEKNOLOJİLERİ 5 ARŞ.GÖR. NURİ ORHAN
1525754 TARIM MAKİNELERİ MÜHENDİSLİK UYGULAMALARI-I 4 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525755 STAJ-I 4 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525756 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ-I 2 DOÇ.DR. ALİ YAVUZ ŞEFLEK
1525757 BİTKİ KORUMA MAKİNELERİ (SEÇ) 3 PROF.DR. MUSTAFA KONAK
1525758 ERGONOMİ (SEÇ) 3 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525759 GİRİŞİMCİLİK (SEÇ) 3 PROF.DR. MUSTAFA KONAK
1525760 BİLGİSAYAR DESTEKLİ ÜRETİM (SEÇ) 3 DOÇ.DR. ALİ YAVUZ ŞEFLEK

Dönem 8
Dersin Kodu Ders Adı Dersin AKTS (ECTS) Tür Koordinatör Adı
1525851 MAKİNE İMALAT TEKNOLOJİLERİ 5 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525852 HASAT- HARMAN MAKİNELERİ VE TEKNOLOJİLERİ 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MEHMET HAKAN SONMETE
1525853 TARIM MAKİNELERİ YÖNETİMİ 2 PROF.DR. MUSTAFA KONAK
1525854 TARIM MAKİNELERİ MÜHENDİSLİK UYGULAMALARI-II 4 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525855 STAJ-II 4 PROF.DR. KAZİM ÇARMAN
1525856 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ-II 2 DOÇ.DR. ALİ YAVUZ ŞEFLEK
1525857 HASSAS TARIM TEKNOLOJİLERİ (SEÇ) 5 PROF.DR. CEVAT AYDIN
1525858 İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ (SEÇ) 5 PROF.DR. HAKAN OKYAY MENGEŞ
1525859 ROBOTİĞE GİRİŞ (SEÇ) 5 DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ MURAT KÖKLÜ
1525860 TARIMSAL MEKANİZASYONDA PAKET PRG. KULLANIMI (SEÇ) 5 DOÇ.DR. ALİ YAVUZ ŞEFLEK